Saç Ekimi

FUE (Folikuler Ünite Ekstraksiyonu)
Ameliyatsız Saç Ekimi

FUE yönteminde saçlar ensenin biraz üzerinden, iki kulak arasında kalan alandan ucu 0,8 – 1mm çaplı olan micro motor aleti ile alınır.

FUE yönteminde saçlar tek tek alındığından günlük işlem süresi 6 – 8 saattir. FUE yönteminin belirgin olan üstünlüğü arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyen kişiler açısından bunun önemli olduğu göz önüne alınmalıdır.
Saç Ekimi için göğüs ve sırttaki kıl kökleri de kullanılmaktadır.

FUE tekniği en gelişmiş saç ekim yöntemlerinden birisi olup vücudun diğer bölgelerindeki kıl kökleri de kafaya nakledilebilmektedir. Bu kıl kökleri, ekildikleri kafa derisindeki diğer saçlarla aynı özelliğe sahip olurlar. Yani, örneğin göğüsten alınarak başa nakledilen kıl kökleri burada normal saç olarak uzarlar.

DHI (Direct Hair Implant)
Yöntemi ile Saç Ekimi

Saç, göğüs ve sakal kıllarının, özel yapım 0,5-0,7 mm çapındaki micro motor iğneleriyle çıkarılarak, Saç Ekim Kalemi olarak bilinen, Hair Pen / Choi (Saç Ekim Kalemi) İğne içerisine yerleştirilmesi ve direk olarak, el değmeden, saç ekimi yapılacak deri altına, istenilen yön verilerek yapılan saç ekim işlemidir.

DHI Saç Ekiminde; Saçlar, direk olarak, kalemle yön verilerek yerleştirildiği için, kesinlikle kanama olmaz ve ertesi günü yıkama işlemi yapılabilir.1 hafta gibi kısa sürede tamamen iyileşme işlemi tamamlanır.

DHI Saç Ekimi Saç Ekimi, Sakal Ekimi ve Kaş Ekimi için uygulanmaktadır.